Vývojové prostredie pre systémy PSoC: Rozdiel medzi revíziami

Z Kiwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Vytvorená stránka „K vytváraniu aplikácie, resp. programu, pro súčiastky PSoC je z programátorského hľadiska najlepšie použiť k tomu firmou Cypress určený software/vývojové pros…“)
 
Riadok 1: Riadok 1:
K vytváraniu aplikácie, resp. programu, pro súčiastky PSoC je z programátorského hľadiska najlepšie použiť k tomu firmou Cypress určený software/vývojové prostředie "PSoC Designer Integrated Development Environment (IDE)".
+
K vytváraniu aplikácie, resp. programu, pro PSoC je z programátorského hľadiska najlepšie použiť k tomu firmou Cypress určené vývojové prostredie PSoC Designer<ref>http://www.cypress.com</ref>. Slúži na návrh správneho nastavenia všetkých registrov, zberníc
 +
a blokov ako aj naprogramovanie algoritmu pre mikrokontrolér. Je to grafické prostredie, kde je možné skúšať jednotlivé varianty, ktoré
 +
sa dajú z PSoC blokov zapojiť. Obsahuje množstvo modulov aj s dokumentáciou a potrebným rozhraním pre nastavovanie ich jednotlivých parametrov. PSoC Designer obsahuje aj podprogram, pre kontrolu korektného zapojenia jednotlivých modulov a rovno počas navrhovania vnútornej štruktúry môže užívateľ vidieť jednotlivé možnosti zapojenia.  Typickým digitálnym užívateľským modulom je UART a typickým analógovým užívateľským modulom je napríklad 12-bitový ADC.
 +
 
 +
PSoC Designer:
 +
* Návrh na úrovni chipu
 +
** Návrh architektúry (bloky a ich vlastnosti)
 +
** Assembler
 +
** C Kompilátor
 +
** Programátor
 +
** ICE (In Circuit Emulator) Debuger
 +
* Návrh na úrovni systému
 +
** Grafické programovanie
 +
** Definovanie vlastností a vzťahov medzi vstupmi a výstupmi
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
<references/>

Verzia zo dňa a času 19:24, 22. jún 2010

K vytváraniu aplikácie, resp. programu, pro PSoC je z programátorského hľadiska najlepšie použiť k tomu firmou Cypress určené vývojové prostredie PSoC Designer[1]. Slúži na návrh správneho nastavenia všetkých registrov, zberníc a blokov ako aj naprogramovanie algoritmu pre mikrokontrolér. Je to grafické prostredie, kde je možné skúšať jednotlivé varianty, ktoré sa dajú z PSoC blokov zapojiť. Obsahuje množstvo modulov aj s dokumentáciou a potrebným rozhraním pre nastavovanie ich jednotlivých parametrov. PSoC Designer obsahuje aj podprogram, pre kontrolu korektného zapojenia jednotlivých modulov a rovno počas navrhovania vnútornej štruktúry môže užívateľ vidieť jednotlivé možnosti zapojenia. Typickým digitálnym užívateľským modulom je UART a typickým analógovým užívateľským modulom je napríklad 12-bitový ADC.

PSoC Designer:

  • Návrh na úrovni chipu
    • Návrh architektúry (bloky a ich vlastnosti)
    • Assembler
    • C Kompilátor
    • Programátor
    • ICE (In Circuit Emulator) Debuger
  • Návrh na úrovni systému
    • Grafické programovanie
    • Definovanie vlastností a vzťahov medzi vstupmi a výstupmi